Sýrárna u Kahanu, Lipová 819/16, Most | +420 721 39 00 19 | SyryProRadost@syrarna-raj.cz | Facebook

SBÍHAJÍ SE MI SLINY…

Uděláme deguMáte se na co těšit....staci.

Tak tahle myšlenka mě napadla už dávno, jen na samotnou realizaci přišla správná doba až teď. Už za 2 dny se s některými z vás potkáme a společně přímo v Sýrárně RaJ u Kahanu si užijeme první řízenou degustaci biodynamických vín ve spolupráci s dodavatelem a odborníkem panem Petrem Pražákem, který je za námi přijede ze severní Moravy. Vsadím se, že když se řekne degustace vín, většina z nás si představí atmosféru vinného sklípku někde na jižní Moravě, popíjení vínečka s přáteli do pozdních ranních hodin, veselé tanečky za rytmu cimbálovky a hlasité zpívání tak známé písničky Vínééééčko bííííléééé. Hmmm, víte co, skoro jste se trefili. Jen, co vím jistě, že s cimbálovkou bychom se do našeho obchůdku nevlezli a pozdní ranní hodiny pravděpodobně také nehrozí. I když nikdy nevíte.

A proč vlastně degustaci děláme a jaký má splnit záměr?

Jedná se o řízenou degustaci, což znamená, že:

  • začátek je určen konkrétní hodinou,
  • je moderovaná odborníkem na víno,
  • je hrazená jednotným vstupným, které zahrnuje vína z degustačního listu a připravené občerstvení,
  • pořadí degustovaných vín je dáno degustačním listem
  • je nutná rezervace.

Hlavně nám jde o to, abyste ochutnali co možná nejširší spektrum sýrů a delikates naší prodejny v jeden čas, na jednom místě. Přejeme si, abyste zrelaxovali, načerpali energii, inspiraci a hlavně abyste si to užili.

Jste zvědaví, co vám budeme servírovat? Já bych tedy byla. Až vám něco málo prozradím z degustačního menu, budou se vám také sbíhat sliny jako teď mně. Ráda bych seděla na vašem místě, užívala si atmosféru, poslouchala zajímavé informace o vínech a sýrech, popíjela vínečko a přikusovala dobrůtky. Mala Vida

Proč Bio?

Víno lidé pili už před 5000 lety. Chemický průmysl existuje asi jen 200 let. Tenhle fakt dokazuje, že vyrobit víno jde i bez umělých přídavků. Proč ji přidávat tedy tam, kde to není vůbec nutné …. Víno má být zábava. „Vyzkoušejte, poznejte a rozhodněte se sami, co vám chutná,“  tohle jsou slova profíka pana Pražáka.

bochánky s parmazánem a křupavou slaninkou

Mám ráda jednoduchost. Proto jsme vybrali jednoduché a praktické menu.

Připraven máme 6-ti chodové degustační menu.

K vínům povím jen to, že ochutnáte 6 vzorků biodynamických vín ze Španělska,   3 bílé odrůdy a 3 červené.

Už jste měli někdy možnost ochutnat nešiřené víno? Víno, které budeme rozlévat na závěr, získalo od světoznámého sommeliéra Roberta Parkera 89 bodů z možných 100.

Ke každému vínu podáváme degustační porci vhodně zvoleného pokrmu tak, aby vše vzájemně ladilo. francouzské sýry s ovesnými sušenkamiA na co se můžete těšit?

Bochánky s parmazánem a křupavou slaninou potřené čerstvým sýrem nebo řezy s hruškami, gorgonzolou a vlašskými ořechy a také francouzské sýry s ovesnými sušenkami a karamelizovanou červenou cibulkou. Nebude chybět ani sýrové prkénko a sladká tečka na závěr.

Kdo ještě přemýšlí, že s námi stráví středeční případně čtvrteční večer, máte možnost se nám ozvat. Vždycky vás rádi uslyšíme či uvidíme.  Místo si můžete rezervovat na čísle 721 39 00 19, napsat smsku, poslat email na: syryproradost@syrarna-raj.cz.uvirt62.active24.cz nebo se u nás zastavit osobně. Jsme u Kahanu (hned u autobusové zastávky , vedle Kebabu).

Prostředí Sýrárny je na degustace tohoto typu jak dělané a věřte, že dobrých lidí se k nám vejde dost 🙂

Přeji vám krásný den. Buďte šťastní a dělejte si radost 🙂

Vaše Jana Fišerová

Jana Fišerová

 

 

 

 

P.S. Středeční degustace na Sýrárně  25.1.2017 v 17:30 a v 19:30, cena 250Kč/osobu, čtvrteční degustace v Restauraci a Baru Černý Anděl (nekuřácké prostředí) 26.1.2017 v 19:00, cena 350Kč/osobu včetně večeře.pozvánka na degustaci 25.01.2016

 

 

Komentáře
  • Zůstaňte s námi

    Chcete vědět o novinkách, dění, akcích, zajímavostech, či našich kulinářských událostech?

  • Kategorie